TR - ENG

KURUMSAL

Simya Metal 1997 yılında Bornova Doğanlar da 500m2 kapalı ilk tesislerinde küçük ve orta ölçekli sanayi ve işletmelerimize ham ve işlenmiş metal ürünleri ticareti-imalatı taleplerine Metal Market mantığıyla hizmet vermek üzere ticari hayatına başlamıştır…2001 yılında yine Bornova Doğanlar’daki 2250m2 kapalı yeni tesisinde 2003 yılında 7,500m2 si kapalı olmak üzere 12,000m2 lik Bornova 4. Sanayi Sitesi tesislerinde ticari faaliyetlerine devam eden işletmemiz aynı yıl teknolojik yatırımlarına hız vermiş, Trumpf marka 4KW-4030 seri ilk lazer kesim makinasını devreye almış, yıl bitmeden Trumpf marka 5KW-3050 seri lazer kesim makinasiyle yarıtımlarına devam etmiştir..2006 yılı sonlarında 6,200m2 si kapalı olmak üzere 10.250m2 lik Yazıbaşı-Torbalı tesislerini şube olarak devreye alan Simya Metal yıllar boyu, her yıl artan bir ivme ile ürün-makina-teknoloji-tesis yatırımlarına devam etmiştir.


2011 yılı son aylarında 10.500m2 si kapalı olmak üzere toplam 17.750m2 lik alanda Manisa Muradiye bölgesindeki, tesislerini 2.şube olarak faaliyete almıştır.

Bugün merkezi Bornova 4. Sanayi Sitesi tesisleri olmak üzere Yazıbaşı/Torbalı Manisa/Muradiye ‘deki üç tesissinde toplam 40.000m2 lik bir alanda, ortalama 15.000 tonluk ürün yelpazesi ve yedi adet Lazer Kesim – Üretim, 1 adet Punch kesim – üretim, 4 adet CNC plazma kesim – üretim, 3 adet CNC, Alevli kesim – üretim, 20 Adet Abkant – Giyotin kesim – kıvrım – üretim makinalarına sahip üretim parkuruyla orta ve büyük ölçekli işletmelerine Metal Market – Servis Center mantığla hizmetlerine devam etmektedir.

Altın tarih boyunca gücün simgesi olmuştur. Simyacılar, bu güce ulaşmak için; yüzyıllardır, metalleri altına çevirecek formülleri aramışlardır. Çağımızda ise en büyük güç bilgidir, deneyimdir.Biz Simya Metal olarak bu arayışta en zor yolu seçtik. Metali daha değerli hale çevirecek gerçek formülün “ Çeşitlilik, kalite, hizmet ve ileri teknolojide” gizli olduğunu keşfettik. Bu anlayışla yola çıkarak geldiğimiz noktayı, çözüm ortağınız olarak, siz sanayicilerimize sunuyoruz.

Misyonumuz

Başarılı çalışmalarımız ile müşterilerimizin ve çalışanlarımızın gurur duyacağı bir firma olmaktır.

Vizyonumuz

Ülkemizde, sektöründe tanınan ve tercih edilen MARKA olmaktır.

Kalite Politikamız

  • Ürün kalitemizle, teknik desteğimizle müşteri memnuniyetini üst düzeyde sağlamak.
  • Çalışanlarımızın katılımı ile sürekli gelişmeyi sağlamak.
  • Tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz ile karşılıklı işbirliği ve güven içerisinde çalışıp verimliliğimizi arttırmak.
  • Şirketimizin başarısını ve ürünlerimizin kalitesini etkileyen tüm süreçleri gözden geçirerek iyileştirmek.
  • Eğitimi sürekli kılarak çalışanlarımızın bireysel katkılarını arttırmak.
  • Sektörümüzde lider bir kuruluş olmak.